Bazylika w Nysie

15 VIII 2009 r.

Stolica Apostolska w dniu 25 lipca br. wyniosła do godności bazyliki dotychczasowy kościół parafialny św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Obok Góry Świętej Anny jest to drugi kościół w diecezji wyróżniony tym tytułem.

Uroczyste ogłoszenie tej wyróżniającej decyzji Stolicy Apostolskiej nastąpi w niedzielę 23 sierpnia br. podczas Mszy św. o godz. 12.00. Będzie to również okazja do podziękowania Bogu za powojenną odbudowę zniszczonego kościoła, który 50 lat temu poświęcił Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński (15 VIII 1959 r.). Na uroczystość ogłoszenia nyskiego kościoła bazyliką serdecznie zapraszam czcigodnych Kapłanów, Siostry zakonne i drogich Wiernych naszej diecezji. Z serca wszystkim błogosławię.
Opole, dnia 1 sierpnia 2009 r.

Abp Alfons Nossol
Biskup Opolski