Tu jesteś » Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach:
- poniedziałek 9.00-12.00, po południu nieczynna
- wtorek 9.00-12.00 oraz 16.00 – 17.00
- środa nieczynna
- czwartek 9.00-12.00 oraz 16.00 – 17.00
- piątek 9.00-12.00, po południu nieczynna

W czasie wakacji i ferii zimowych kancelaria czynna od 9.00 do 12.00.

Formalności

Chrzest św.

Sakrament chrztu św. udzielany jest w naszej parafii w trzecią niedzielę każdego miesiąca na Mszy św. o godz. 15:00. Dziecko mające przyjąć sakrament chrztu należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Rodzice winni wtedy przedstawić następujące dokumenty:

Rodzicami chrzestnymi mogą być katolicy wierzący i praktykujący. Obowiązkiem rodziców i chrzestnych jest również odbycie katechezy przedchrzcielnej, która odbywa się w sobotę o godz. 16:00 przed niedzielą chrzcielną.

Bierzmowanie

Sakrament bierzmowania udzielany jest przez ks. biskupa młodzieży klas III Gimnazjum. Warunkiem dopuszczenia do bierzmowania jest metryka chrztu (jeśli chrzest miał miejsce poza parafią) oraz uczestnictwo w katechezie szkolnej i przyparafialnej.

Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest w II niedzielę maja i dotyczy dzieci klas III Szkoły Podstawowej. Przygotowanie dokonuje się przez udział w katechezie szkolnej.

Odwiedziny chorych

Chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną, odwiedzamy w wyznaczone soboty roku po uprzednim zgłoszeniu w kancelarii parafialnej, a w nagłych wypadkach o każdej porze po wcześniejszym zawiadomieniu osobistym lub telefonicznym.

Sakrament małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej przynajmniej na 3 miesiące przed planowanym terminem zawarcia związku małżeńskiego. Do spisania protokołu przedślubnego przynoszą następujące dokumenty:

Informacja o naukach przedmałżeńskich w kancelarii parafialnej.

Pogrzeb katolicki

Pogrzeb należy zgłosić i uzgodnić jego termin w kancelarii parafialnej. Dostarczyć należy następujące dokumenty: akt zgonu oraz zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii św.).