Już za tydzien

25 X 2009 r.

Już w najbliższą niedziele obchodzić będziemy piękną uroczystość - Wszystkich Świętych (łac. festum omnium sanctorum). W tym dniu pochylamy się nad niezliczoną rzeszą osób, które swym życiem i postępowaniem, często także dziełem pokuty za grzechy, osiągnęły chwałę zbawionych - cieszą się oglądaniem Boga "twarzą w twarz". W tym szczególnym dniu rozmyślamy o tych wszystkich, których Kościół ogłosił jako świętych i błogosławionych, jednak mamy także świadomość że jest znacznie więcej tych, którzy są świętymi ale nie ogłoszonymi i nie znajdującymi się w kalendarium Kościoła. W związku z tą uroczystością zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (codziennie o 6:30, 7:30 i w tym tygodniu od 17:00).

Obrazek z www.karago.net