Rozpoczynamy adwent.

29 XI 2009 r.

Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy rozważać Jego przyjście w czasach ostatecznych i to zarówno w historii świata, jak i naszej osobistej. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.
Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Istnieje piękny, rzadko już praktykowany zwyczaj zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.