Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

28 XI 2009 r.

W ramach akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" Caritas rozpoczęła sprzedaż specjalnych świec w parafiach całej Polski. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc potrzebującym. W tym roku akcja prowadzona jest pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości”.
Symbolika świecy jest wspólna dla wszystkich chrześcijan. Nawiązuje ona - zwłaszcza w wigilijny wieczór - do Chrystusa, który zwycięża, przychodzi jako światłość i rodzi się jako światłość na oświecenie pogan. Obecność świecy na wigilijnym stole stała się tradycją w wielu polskich domach. Co roku świece docierają do coraz większej liczby Polaków w kraju i poza jego granicami - w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, a także na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W 2008 roku rozprowadzono prawie 3,7 mln świec, z czego pozyskano 19 mln złotych.

Świece można „nabyć” przy kościele, lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Kup świece – pomóż tym, którzy tej pomocy potrzebują.