Ciąg dalszy renowacji świątyni Wniebowzięcia NMP.

07 III 2010 r.

Nasz „kościółek” Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny od lat przechodzi kapitalny remont. W ostatnim czasie remont ten przeprowadzany jest ze zmorzoną siłą a prace te zmieniają oblicze świątyni z dnia na dzień. Niedawno mogliśmy podziwiać odrestaurowane wnętrze z pięknie wykonanymi freskami tak ściany ołtarzowej jak i sufitu. W obecnym czasie prace prowadzone są na dwóch poziomach. W piwnicach trwa wykopywanie kanałów którymi będzie rozprowadzane powietrze ogrzewające wnętrze taj sakralnej budowli. Osuszane są fundamenty i naprawiane ubytki i uszkodzenia w starych murach. W podziemiach "kościółka" rozplanowywane i przygotowywane są też pomieszczenia, które mają służyć do spotkań z grupami działającymi przy tej świątyni.
Drugi etap prac prowadzony jest w prezbiterium, czyli miejscu ołtarza. Cała ta przestrzeń została zabudowane i uszczelniona foliami aby wykonywane prace nie niszczyły już wykonanego dzieła. To właśnie tam inaczej zostają rozmieszczone schody tak aby umożliwić postawienie nowego ołtarza na którym będzie sprawowana Najświętsza Ofiara, zmieniona będzie także posadzka. Część ołtarzowa już jest poddawana renowacji w pracowni konserwatorskiej, czeka jeszcze na swój kapitalny remont i złocenie tabernakulum.
Wierzymy że dzięki waszej trosce i tej materialnej, i tej duchowej – poprzez wsparcie nas modlitwą świątynia ta nabierze blasku godnego Bożej chwały. Za wszystko co dotąd – BÓG ZAPŁAĆ!