Kalandarz na 2009 rok

28 VII 2008 r.

Wydawnictwo Pallottinum - to samo które wdało album "Miejsca święte w Polsce" (którymi jeszcze dysponujemy - zachęcamy do nabycia) wydało także kalendarz na rok 2009. Kalendarz ten poświęcony jest świętym szczególnie czczonym w naszym kraju. Wśród kilkunastu świętych postaci znalazły się św. Zygmunt i św. Jadwiga Śl. z fotografiami figur świętych z naszego kościoła i notką dotyczącą parafii - tym bardziej zachęcamy do nabycia.
Postać tytułowa jak i cała okładka poświęcona jest osobie Sługi Bożego ks. Michała Sopoćko - Apostoła Bożego Miłosierdzia, który ma być dnia 28 września br. w Białymstoku beatyfikowany. Ks. Sopoćko jest to spowiednik św. s. Faustyny, który po Jej śmierci prowadził dalej starania o rozpowszechnienie koronki do Bożego Miłosierdzia, wizerunku Jezusa Miłosiernego i ustanowienia święta Bożego Miłosierdzia.
Kalendarz ten jest kalendarzem miesięcznym każda strona - inny miesiąc, inny święty patron.
Zachęcamy do nabycia cena 3 zł.