Zbiórka na rzecz powodzian

30 V 2010 r.

Drodzy Bracia i Siostry,
nasza wspólnota diecezjalna znowu stanęła w obliczu kataklizmu, który wymaga konkretnej pomocy w duchu miłości bliźniego. Wezbrane wody rzeki Odry i jej dopływów zalały wiele miejscowości. Spowodowały ogromne cierpienia i straty materialne. Razem z Wami, drodzy Diecezjanie, modlę się za poszkodowanych i proszę Boga o pociechę i nadzieję dla nich w obliczu trudności.
Jednocześnie pamiętając o prawdzie, której uczy nas miłosierny Samarytanin, że nic nie może zastąpić miłości bliźniego, proszę Was o konkretny gest solidarności z cierpiącymi.
W niedzielę 30 maja br. przed wszystkimi kościołami naszej diecezji, zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy dla ofiar powodzi. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na usuwanie skutków powodzi i pomoc powodzianom w jak najszybszym powrocie do normalnego życia.

Wasz biskup
† Andrzej Czaja

Za złożone ofiary z serca dziękujemy!