"Jest zakątek na tej ziemi..."

08 VIII 2010 r.

... gdzie powracać każdy chce" - takim zakątkiem, jak każdy wie, jest Jasna Góra. Właśnie tam możemy pielgrzymować by przed oblicze Częstochowskiej Pani zanosić swe prośby, błagania, swe modlitwy i dziękczynienia - prosić by za nas prosiła swego Syna.
W sierpniu, po raz 34. wyrusza na Jasną Górę nasza Piesza Pielgrzymka Opolska. Kędzierzyńsko-Kozielski strumień rozpoczyna swe pielgrzymowanie we wtorek 17 sierpnia. "Każdego, kto tylko może serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszej diecezjalnej pielgrzymce. Wszystkich tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w pielgrzymce, zapraszam do pielgrzymowania duchowego: przez codzienną w tym czasie modlitwę różańcową, w miarę możliwości obecność na Mszy św. oraz ofiarowanie swojej pracy i cierpienia, w łączności z trudem pielgrzymim podążających pieszo do Częstochowy"; pisał bp. opolski.
Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.