Odpowiedzialni za Misje święte.

26 IX 2010 r.

Odpowiedzialność za misje Kościoła spoczywa na wszystkich wierzących, którzy winni włączyć się do współpracy misyjnej. Ci, którzy wspierają misje modlitwa i ofiarą są współpracownikami misyjnymi. Do współpracy misyjnej zachęca i nawołuje nasz Ojciec Święty Jan Paweł II, zwłaszcza w encyklice Redemptoris Missio: Wszyscy chrześcijanie, członkowie Kościoła, na mocy Chrztu świętego są współodpowiedzialni za działalność misyjną. Udział wspólnot i poszczególnych wiernych w tym prawie i obowiązku nazywa się „współpracą misyjną” (RM 77).

W dzisiejszą niedzielę gościliśmy w naszej parafii misjonarza oblata, który przybliżał nam problematykę misji świętych Kościoła a dzięki temu że mogliśmy zakupić kalendarz misyjny wspieramy to dzieło Kościoła. O modlitwę w intencji misji i misjonarzy prosimy nadal.