Wybory Prafialnych Rad Duszpasterskich.

21 XI 2010 r.

Adhortacja Christifideles laici zachęca, aby świeccy aktywnie włączali się w budowanie autentycznej, kościelnej jedności we własnych parafiach (ChL 27). Ogromną pomocą w budowaniu parafii jako wspólnoty są rady duszpasterskie. W listopadzie 2010 roku w większości parafii diecezji opolskiej kończy się 5-letnia kadencja Parafialnych Rad Duszpasterskich. Obowiązkiem proboszczów – wynikającym z prawa kościelnego – jest przeprowadzenie wyborów do rad parafialnych na nową kadencję.
Dekret zarządzający wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich w 2010 r.
1. Parafialna Rada Duszpasterska (dalej: PRD) jest miejscem czynnego i odpowiedzialnego zaangażowania wiernych świeckich w zbawcze posłannictwo Kościoła, a jej członkowie mają za zadanie wyrażać swoje roztropne opinie i sugestie ukierunkowane na dobro duchowe całej wspólnoty parafialnej.
2. W związku ze zbliżającym się zakończeniem kolejnej kadencji PRD w diecezji opolskiej, ogłaszam wybory do nowych PRD.
3. Sposób przeprowadzenia wyborów reguluje Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Diecezji Opolskiej w punktach 3-10. Termin zgłoszenia kandydatów do PRD wyznaczam na niedzielę, 14 listopada 2010 r., a termin wyborów na niedzielę Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. 21 listopada 2010 r.
4. Mając na uwadze ułatwienie stałej formacji członków PRD, zarządzam zakończenie kadencji wszystkich PRD i równoczesne przeprowadzenie wyborów we wszystkich parafiach diecezji opolskiej. (fragment).
Biskup Opolski
Andrzej Czaja

Zgodnie rozporządzeniem Ks. Biskupa dziś w naszej parafii odbywają się wybory spośród kandydatów zgłoszonych w ubiegłym tygodniu.