Droga krzyżowa.

10 III 2011 r.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym parafialnym kościele będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą, a w niedziele będziemy rozpamiętywali Jego Mękę podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby w tym zlaicyzowanym dziś świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia. Niech ten Krzyż przypomina, zwłaszcza wrogom Kościoła, że największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie Krzyża: „W krzyżu miłości nauka”.
W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nie naprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:00 (dla dzieci), o godz. 17:00 dla wszystkich (z modlitwą za zmarłych); o godz. 19:30 w ramach modlitwy młodzieży.
Gorzkie żale - w niedzielę o godz. 17:00