św. Józef.

19 III 2011 r.

Dzisiejsze święto Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, świętego Józefa ma liturgiczną rangę uroczystości. Święty Józef, obok Najświętszej Maryi Panny i świętego Michała Archanioła, jest patronem Kościoła powszechnego.
Właśnie dzisiaj na Mszy św. o godz. 8:00 przez wstawiennictwo świętego Józefa módlmy się szczególnie za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej, o to, aby godne wypełniali swoje powołanie. Wokół nas jest tyle codziennych trudności, kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, tylu ojców, mężów opuszcza swoje rodziny i daleko od domu poszukuje dla nich chleba. Warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu polecajmy więc wszystkich cierpiących i konających.