Czas odnowy - rekolekcje.

20 III 2011 r.

Co Chciałbyś zmienić w swoim życie?

Czy nie odpowiesz NIC, wielu tak odpowiada. Wielki Post i rekolekcje to doga przemiany. Pan Jezus jest Boskim lekarzem przychodzi do tych którzy się źle mają, nie do tych którzy nic nie chcą zmienić. Ślepiec pod Jerychem woła Jezusa, gdy słyszy że On przechodzi i Jezus pyta co chcesz abym Ci uczynił?, Nie pytał dlatego że nie wiedział, ale dlatego aby on raz jeszcze wypowiedział co chce, swoją przemianę trzeba powierzyć Bogu. Na sądzie Bóg nie będzie patrzył czy moja koszula jest czysta uprana i wyprasowana, ale czy jest podarta, podarta od stoczonych bojów i walk ze złem, z obroną dobra w moim życiu walk o modlitwę i nieuleganie pokusom, walką o Boga.

A DZIŚ TAK WIELU UWAŻA ŻE WSZYSTKO MOŻE ZROBIĆ SAM. Sam dam radę, poradzę sobie. Dopiero w miejscu gdzie mogę powiedzieć tu nie dam rady, dopiero w tym miejscu zaczyna się chrześcijaństwo. Jeśli ktoś mówi że wszystko jest OK. temu nie potrzebne są rekolekcje. Bo rekolekcje to przemiana biednego grzesznika w dzieci Boże

Rekolekcje wielkopostne w tym roku prowadzi
ks. prof. Piotr Morciniec.

Plan spotkań rekolekcyjnych