Modlitwa przed rozpoczęciem rekolekcji

20 III 2011 r.

Duchu Święty Boże, Duchu Prawdy i Miłości, który zstąpiłeś w dniu Pięćdziesiątnicy na uczniów Jezusa trwających na modlitwie jednomyślnie z Maryją, Jego Matką, zstąp już dzisiaj na naszą parafię i nasze rodziny, aby w Imię Jezusa nas przemieniać, kształtować i formować Słowem Bożym.
Duchu Święty napełnij nas swoim światłem i mocą. Rozbudź na nowo gorące pragnienie tego, co jest naprawdę wielkie, piękne i ewangeliczne. Niech zaowocuje w nas trud słuchania Słowa Bożego. Spraw, aby na czas tych rekolekcji nasze serca uwolniły się całkowicie od niepotrzebnych trosk, które mogłyby zagłuszyć Twój głos. Uzdolnij nas do tego, abyśmy mogli skosztować jak słodki jest Pan, doświadczając Jego serdecznej bliskości i miłości.
Prosimy Cię Maryjo, Bogurodzico Dziewico, abyś zechciała być z nami w tych dniach w szczególny sposób. Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu... Amen.