Dzień zadumy

02 XI 2008 r.

Wczoraj obchodziliśmy radosna uroczystość Wszystkich Świętych - uroczystość upamiętniająca tych którzy za życie Boga umiłowali w sposób doskonały za co teraz cieszą się wieczna nagrodą zbawionych w niebie. To nie tylko uroczystość tych wielkich postaci których Kościół ogłosił jako Świętych i Błogosławionych, ale także uroczystość całej rzeszy nie znanych nam z imienia zbawionych.
W popołudniowym nabożeństwie na cmentarzy (14:00) modliliśmy się o zbawienie dla dusz czyśćcowych. Temu też służył dzień dzisiejszy 2. 11 - Dzień Zaduszny, dzień zadumy i refleksji nad ludzką przemijalnością, nad śmiercią; dzień modlitwy o zbawienie.

Kościół daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za dusze czyśćcowe; Warunki: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, odmówienie Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz i dowolnej modlitwy wg. intencji Ojca świętego; i co najważniejsze brak przywiązanie do grzechu.