Wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

05 VI 2011 r.

Dziś po Msza św. przed kościołem składamy dar na budowę Świątyni Opatrzności.

Ja również pragnę podziękować wszystkim za udział w tegorocznym Święcie Dziękczynienia. Dziękuję za wspieranie budowy Centrum Opatrzności Bożej – symbolu Wdzięczności Polaków. Za modlitwy, życzliwe słowa i ofiary, składane w ubiegłych latach podczas poprzednich obchodów Święta Dziękczynienia oraz w ciągu całego roku. To dzięki Wam powstaje w Warszawie wyjątkowe miejsce, w którym Polacy będą składali Panu Bogu dziękczynienie. Będą również poznawali w nowoczesnym muzeum życie i dzieło dwóch wielkich Polaków: błogosławionego Jana Pawła II - papieża i Stefana Kardynała Wyszyńskiego– Prymasa Tysiąclecia. Jest to także miejsce edukacji, uczymy się bowiem dostrzegania działania Opatrzności Bożej w dziejach naszej Ojczyzny i w życiu każdego z nas.
Dziękuję Wam szczególnie gorąco za dzisiejsze ofiary, które dzięki życzliwości Waszego Biskupa i Księdza Proboszcza złożycie po tej Mszy św. do puszek przed kościołem. W ten sposób włączacie się w ogólnopolskie dzieło dziękczynienia Opatrzności Bożej za wszystko, co od Niej otrzymujemy. Poprzez nasze dzisiejsze, osobiste „dziękuję”, powstanie wielkie świadectwo dla przyszłych pokoleń Polaków. Dziękując za wszystko, zapewniam o modlitwie całego Kościoła warszawskiego i z serca błogosławię.
Warszawa, dn. 10.05.2011 r. † Kazimierz Kardynał Nycz