Uroczystość Wniebowzięcia NMP

21 VIII 2011 r.

15 sierpnia przeżywaliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a w naszym kościele NMP obchodziliśmy w tym dniu odpust. W uroczystej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem bp Gerarda Kusza dziękowaliśmy Bogu za wszelakie łaski jakie spływają na nas modlących się w tej przepięknej, wyremontowanej świątyni. W słowie wstępnym ks. Proboszcz przypomniał że dokładnie przed rokiem bp Andrzej Czaja dokonał otwarcia tegoż kościoła po wieloletnim remoncie i poświęcił nowy ołtarz na którym sprawowana jest liturgia. Dziękując Bogu za tą przepiękną uroczystość, za skierowane do nas pokrzepiające słowo bp Gerarda, pragniemy podziękować całej wspólnocie parafialnej za wsparcie modlitewne i materialne w tym wielkim dziele renowacji naszego kościoła NMP. Bóg zapłać.

x.S