Wakacyjne wspomnienia cz. I – Święto Młodzieży 2011

09 IX 2011 r.

Od piętnastu już lat w czasie wakacji młodzież z różnych części Polski spotyka się na Górze św. Anny. W tym roku również młodzież z naszej parafii i sąsiednich parafii dekanatu Koźle uczestniczyła w Święcie Młodzieży, odbywającym się pod hasłem „Świat potrzebuje Boga. Daj Boga światu”. Grupa z Koźla pojechała pod opieką księdza Sławka, by razem z 1083 osobami uczestniczyć w tych jakże wyjątkowych rekolekcjach. Dla wielu młodych, którzy pojechali w tym roku po raz pierwszy było niesamowitym przeżyciem. Odbyło się ono w dniach 18.07-23.07. Głównym punktem każdego dnia było spotkanie z Bogiem w czasie Eucharystii. Każdego dnia młodzi uczestniczyli we wspólnych modlitwach, konferencjach, spotkaniach w grupie z animatorami oraz koncertach. Odbywało się także wiele spotkań z ciekawymi gośćmi. Dniem przełomowym dla wielu był czwartek i wieczorne nabożeństwo o uzdrowienie. Tysiące wylanych łez i ogromna ilość modlitw wstawienniczych nad osobami uczestniczącymi w wieczornym nabożeństwie o uzdrowienie, a po nim godziny spędzone w kaplicy. Sam na sam z Bogiem, poczucie dotknięcia przez Niego. Dzień niezapomniany dla wielu z nas do końca życia, dzień który zrozumieć może tylko ten, kto go przeżył. Święto Młodzieży zakończyło się Eucharystią (w sobotę o północy) w której uczestniczyły rodziny uczestników święta. Słowa „Daj Boga światu” zostały nie tylko na koszulkach czy śpiewnikach, ale zostały w naszych sercach. Serca młodych szukają tej prawdy, pragną nią żyć i dzielić się nią z innymi. Wielu ludzi przeżyło tam najwspanialsze chwile swojego życia, dostało odpowiedzi na pytania, odkryło swoje powołanie. Wielu młodych ze łzami w oczach wracało do szarej codzienności, czasem tak ciężkiej, ale wracało z nadzieją w sercu, że dla Boga jest wyjątkowym, wracało z nadzieją, że jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam. Ten czas dla każdego z nas był czasem indywidualnego nawrócenia, spotkania Pana i wysłuchania Go, co ma do powiedzenia. Już za niecały rok kolejne Święto Młodzieży. Serdecznie zapraszam i gwarantuje ogromne indywidualne przeżycie Boga w sercu.

Ania