Św. Stanisławie Kostko módl się za nami

17 IX 2011 r.

16 września o godzinie 19.30 w kościele Wniebowzięcia NMP zebrała się młodzież całego dekanatu, by uczestniczyć w czuwaniu ku czci świętego Stanisława Kostki. Wśród uczestników znaleźli się goście posługujący w parafii świętego Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich – ksiądz Jarosław Dąbrowski, który wygłosił do nas konferencję oraz ksiądz Piotr Piontek – głoszący kazanie. Wśród programu znalazła się konferencja, następnie adoracja, przy której można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz wsłuchać się w teksty modlitw przygotowane przez kozielską młodzież. Podczas krótkiej przerwy można było napić się kawy, herbaty lub napojów zimnych oraz porozmawiać w sympatycznym gronie. Całe nasze czuwanie zakończyło się Eucharystią pod przewodnictwem księdza Proboszcza. Dla każdego było to niezwykłe przeżycie. Dla jednych ważne były słowa konferencji przywołujące życie świętego Stanisława, dla innych adoracja i kazanie o modlitwie. Ale byli również tacy, którzy czekali na całość - rozpoczynając od początku, kończąc na spotkaniu z Panem Bogiem na Eucharystii.

Czuwanie - Twój ląd.mp3

x.S