Pielgrzymka Dzieci Maryi na Górę św. Anny

26 IX 2011 r.

W dniach 23 – 25 września na Górze Św. Anny miała miejsce Pielgrzymka Dzieci Maryi. Również 23 Marianki z naszej parafii i ksiądz Marcin uczestniczyli w tym spotkaniu. Tegorocznym hasłem dla ponad 1000 Marianek było zdanie: ”Oddane Bogu jak Maryja”. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m.in.: wieczorne przestawienie o św. Faustynie, sobotni pogodny wieczór z konkursami i nagrodami, tańce, śpiewy oraz spotkania w grupach wiekowych. Najważniejszym momentem dla każdej z nas była sobotnia Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Czai, który wygłosił do nas Słowo Boże oraz wręczył dyplomy dla zasłużonych Marianek. W tym roku z naszej parafii dyplom ten otrzymała Barbara Szmitko, której serdecznie gratulujemy. Ostatni dzień naszego pielgrzymowania zakończył się Mszą Świętą, na której największą niespodzianką było to, że kazanie do wszystkich Marianek wygłosił ksiądz Marcin. Reakcja kozielskich Marianek była ogromna, dla każdej była to miła niespodzianka. Zjazd Marianek był rewelacyjny; każda poznała nowe osoby oraz spotkała starych znajomych. Już nie możemy doczekać się kolejnego roku i następnych niespodzianek.

Justyna