Dzieci Maryi

08 XII 2008 r.

Z racji przypadającej 08. 12 uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w poprzedzającą ją niedziele (07. 12) grupa dziewcząt odnowiła a niektóre dopiero po raz pierwszy złożyły ślubowanie i przyjęły medalik ukazujący przynależność do Dzieci Maryi. Wspólnota ta posiada piękny rytuał przyjęcia polegający na publicznym oddaniu się Matce Bożej i nałożeniu medalika na kolorowej wstążce. Każdego roku, na uroczystej Mszy św. wiele dziewcząt przyjmuje tę niezwykłą odznakę, a wraz z nią obowiązek pobożności, miłości do Maryi i głoszenie Jej Niepokalanego Poczęcia. Być dzieckiem Maryi to nie tylko mieć zapewnione Jej łaski i szczególną opiekę, jest to również odbicie w sobie niepokalanej czystości, męstwa oraz miłości do Boga i ludzi.

Ks. Marcin już dziś zaprasza wszystkie dziewczęta, które chciałyby przynależeć do tej wspólnoty do zapisywania się u niego.