Nowi ministranci

11 II 2012 r.

W niedzielę 5 lutego br. podczas Mszy świętej o godz. 10.00, której przewodniczył Ks. Proboszcz Alfons Schubert w szeregi ministranckie naszej parafii zostało przyjętych 13 kandydatów na ministrantów, którzy przywdziali strój kandydata (komżę i spódnicę ministrancką), są nimi: Bandrowski Filip, Bil Mateusz, Bujak Bartosz, Cisowski Kamil, Iwański Bartosz, Kowalczyk Mariusz, Linek Marek, Lipa Błażej, Mokrzycki Aleksander, Moskal Arkadiusz, Puk Daniel, Regner Kacper, Zimer Mateusz. Młodzi chłopcy wobec całego zgromadzenia liturgicznego złożyli uroczyste przyrzeczenie, a tym samym zobowiązali się rozwijać w sobie „powołanie” ministranckie, dbając o swój rozwój duchowy i liturgiczny. Do grona ministrantów dołączyli również kandydaci, którzy wytrwali w okresie przygotowania i stali się pełnoprawnymi ministrantami, jako znak pełnej przynależności do Liturgicznej Służby Ołtarza zostały im nałożone kołnierze, są nimi: Bujak Jakub, Kocot Mateusz, Krzywański Adam, Mirga Przemysław, Obrembski Karol, Sielski Kacper. Ks. Proboszcz na zakończył obrzęd wprowadzenia słowami: „Powiększyło się grono służących Panu w liturgii Kościoła. Radujmy się i dziękujmy Bogu, od którego pochodzi wszelkie dobre pragnienie. Nowych ministrantów niech wspiera modlitwa i otacza opieka wspólnoty, a ich rodzinom niech towarzyszy łaska i pomoc naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen”.
Nowym ministrantom oraz kandydatom życzymy wytrwałości i gorliwości w szeregach Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.

x. Damian