Portal społecznościowy ludzi wierzących

04 III 2012 r.

Portal nasza-wiara.pl jest inicjatywą młodzieży i duszpasterzy Diecezji Opolskiej. Portal stanowi zaproszenie do budowania relacji z drugim człowiekiem i odkrywania tajemnicy Kościoła, czyli wspólnoty - stanowi narzędzie umożliwiające nieograniczoną wręcz możliwość komunikacji między ludźmi. Młodzi, dojrzali, oraz starsi - już zakładają swoje konta na Portalu, zapraszają znajomych, zawiązują nowe przyjaźnie i grupy o podobnych zainteresowaniach.
Nasza-wiara.pl idealne miejsce do przesyłania, a także umieszczania w profilu zdjęć, filmów, informacji, wiadomosci e-mail, czatowania on-line, oraz prowadzenia rozmowy ze wszystkimi znajomymi na raz w czasie rzeczywistym. To pomocne środowisko dla tych, którzy pragną dzielić się swoją wiarą, doświadczeniami, pasjami, pomysłami a często również troskami. Znajdują się tutaj takie funkcjonalności jak blog i forum. Łatwo w nich umożliwić poznanie swojej diecezji, parafii, grupy, oraz samego siebie. Można poprosić kogoś o radę, modlitwę, opinię, pomoc, a także o zwykłą wymianę poglądów, wyjaśniającą kłębiące się często w myślach wątpliwości. Również podejmowanie wspólnych inicjatyw, zrzeszanie się, tworzenie wspólnot pielgrzymkowych (dział PODRÓŻE) jest osiągalne i uproszczone dla wszystkich.
Biskup Opolski Andrzej Czaja przyjął i poparł tę inicjatywę jako jedną z dróg duszpasterstwa parafialnego, jako narzędzie wzmocnienia kontaktu duszpasterzy z parafianami, zjednoczenia parafialnych grup, oraz wymiany informacji między nimi.

x.S