Wielkopostny Dzień Skupienia dla Dzieci Mary

25 III 2012 r.

W sobotę 24 marca w Nysie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Dzieci Maryi. Również Marianki z naszej parafii uczestniczyły w tej formie skupienia. Po przyjeździe do Nysy, Marianki udały się do Bazyliki, by tam o godzinie 10.00 uczestniczyć we Mszy Świętej. Mszy przewodniczył ksiądz prałat Mikołaj Mróz – proboszcz tamtejszej parafii. Również i on wygłosił do Marianek z całej diecezji Słowo Boże, w którym zaznaczył, że nasze życie jest brudne i zanieczyszczone przez grzechy. W kazaniu ksiądz prałat porównywał niektóre momenty życia do słonia – co powodowało na twarzy zarówno Marianek, sióstr, jak i księży uśmiechy. Po zakończonej Mszy wszyscy udali się do Domu Macierzystego Sióstr Elżbietanek, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek w formie pączków i gorącej herbaty. Dodatkową atrakcją była pantomima wystawiona przez młodzież, ukazująca odwieczną walkę Dobra ze Złem. Całe skupienie zakończyło się Drogą Krzyżową.

Justyna