Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

26 III 2012 r.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Kościele przeżywany jest Dzień Świętości Życia. W wielu parafiach podczas liturgii odbywa się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, której celem jest obrona życia dzieci nienarodzonych po przez modlitwę odmawianą w tej intencji. Również w naszej parafii podczas wieczornej Mszy św. 47 osób podjęło się tego zadania. Po ewangelii gotowość codziennej modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego wyrazili wobec kapłanów i zgromadzonych wiernych następującymi słowami:
"Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych postanawiam mocno i przyrzekam że od dnia 26 marca 2012r. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko którego imię jedynie Bogu jest wiadome aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.
Tymi modlitwami będą:
- jedna Tajemnica Różańca św.,
- moje dobrowolne postanowienia,
- modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię.

"Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością
oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu
- proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem,
a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen"".

x.S