Uroczysta Gala podsumowująca konkursy

24 IV 2012 r.

Dnia 23 kwietnia 2012 r. w auli WMSD w Opolu przy ul. Drzymały 1 odbyła się uroczysta Gala podsumowująca konkursy przeprowadzone przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu w roku szkolnym 2011/2012.
We wszystkich konkursach organizowanych przez Wydział Katechetyczny wzięła w tym roku udział, rekordowa jak dotąd liczba, 3970 uczniów z całej diecezji.
Podczas samej Gali nagrodzonych zostało 119 uczniów: laureatów i finalistów Diecezjalnych Konkursach Wiedzy Religijnej „Żak” i „Gimnazjalista”, uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym, pt. „Dobro kredką i pędzlem malowane” i Olimpiadzie Teologii Katolickiej – Koszalin 2012. Wraz z nagrodzonymi uczniami, podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowywali dzieci i młodzież do w/w konkursów.
Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się nasi parafianie:
* PSP nr 12, Kędzierzyn-Koźle - CHLEBOWSKI Łukasz, KASPRZYK Jacek, KONIK Kewin, KRZYWAŃSKI Adam, LEMISZKA Adam, STANOWSKI Kamil, TROCHIMOWICZ Adam, ZAJĄC Piotr (praca zbiorowa) - „Dobroczynność” - opiekun ks. Damian Ostrowski
* PG nr 1, Kędzierzyn-Koźle - SIWAK Magdalena -„Człowiek – jego dobro, nadzieja i miłość” - opiekun ks. Sławomir Krawczyk
Podsumowania konkursów dokonał Dyrektor Wydziału Katechetycznego, ks. Marcin Wilczek. Swoją obecnością Galę uświetnili i nagrody wręczyli: Biskup Pomocniczy Paweł Stobrawa, Opolski Wicekurator Oświaty, Pan Rafał Rippel oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, Pani Małgorzata Szeląg. Zaproszeni Goście wręczyli uczestnikom nagrody, a także skierowali do wszystkich krótkie podziękowania.

x.S