Dekanalny dzień skupienia ministrantów

13 V 2012 r.

W niedzielę 13 maja w parafii p.w. św. Urbana w Większycach odbył się dekanalny dzień skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza. O godzinie 15 ministranci z parafii dekanatu Koźle zebrali się na nabożeństwie majowym w kościele, któremu przewodniczyli klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. W słowie do ministrantów diakon przypomniał że ministrant to nikt inny jak przyjaciel Jezusa na którym można polegać i że warto o tą przyjaźń troszczyć się przez całe życie. Po nabożeństwie odbył się diecezjalny konkurs "Jestem ministrantem w diecezji opolskiej". Spotkanie zakończyło się miłym spotkaniem w salkach parafialnych gdzie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu i małą niespodzianką księdza proboszcza Krystiana Glomba, który wszystkich ministrantów i ministrantki zaprosił na mały, słodki poczęstunek.

x.S