Młodzież z Koźla na Odpuście w Rzymie

05 VII 2012 r.

W Uroczystość Piotra i Pawła o godz. 2.00 spod kościoła parafialnego w Koźlu wyruszyła oficjalna delegacja diecezji opolskiej na uroczystość wręczenia paliusza nowemu metropolicie katowickiemu abp Wiktorowi Skworcowi przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Samolot wylądował przed czasem, nie było korków z rana, dzięki czemu grupie udało się równo o godz. 9.00 (pomimo potężnej kolejki:) wejść do Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Liturgia sprawowana przez papieża Benedykta XVI trwała 2 godziny i 20 minut. Podczas tej uroczystości paliusze wręczono 43 nowym metropolitom, w tym 3 pochodzącym z Polski. Następnego dnia delegacje poszczególnych diecezji, które przybyły na uroczystość wręczenia paliuszy, wzięły udział w prywatnej audiencji u papieża Benedykta XVI w auli Pawła VI. Tam też wszyscy uczestnicy naszej delegacji złożyli życzenia nowemu metropolicie katowickiemu. W pozostałym krótkim czasie, zwiedzaliśmy Rzym, kosztowaliśmy włoskich specjałów. Temperatura od 32 do 41 stopni. Wieczór niedzielny w stolicy Włoch nie był zbyt huczny po finale euro. Może to i lepiej, ponieważ odlecieliśmy 02.07.2012 rano zgodnie z planem. Lot trwał 1,5 godziny, lecieliśmy na wysokości 11000 metrów z średnią prędkością 900 km na godzinę. W Katowicach zawiało chłodem, 22 stopnie. Wracając autobusem myślami wielu było jeszcze we Włoszech. Podziękowania: Pilotem był ks. Wojciech Czekała - Dyrektor Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego Św. Jacek, dziękuję za fachowe i rzetelne przygotowanie wyjazdu; Pani Annie Litwinowicz za pomoc w opiece nad dziećmi i wszystkim uczestnikom za udział w tych historycznych wydarzeniach!
Więcej na stronie www.nasza-wiara.pl

x. Marcin