Jałmużna

27 II 2009 r.

Pismo święte uczy, że jałmużna gładzi grzechy. Nie tak jak płaci się jakieś odszkodowanie. Jałmużna, wtedy gdy jest darem płynącym z serca, jest lekarstwem na grzechy. Jałmużna to po prostu darowanie drugiemu człowiekowi tego, co mu potrzeba, w odpowiednim czasie.
Caritas Diecezji Opolskiej rozprowadza papierowe skarbonki i włącza je w nurt cierpliwej pracy wychowawczej Kościoła, która budzi odpowiedzialność za osoby najsłabsze w społeczeństwie. Poprzez praktykę wielkopostnej jałmużny wierzący mogą składać świadectwo, że to nie dobra materialne rządzą prawami istnienia lecz miłość. W bieżącym roku jałmużna wielkopostna wesprze leczenie ok. 470 dzieci z porażeniem mózgowym, dysfunkcjami narządów ruchu i chorobami centralnego układu nerwowego, które pozostają pod opieką Centrum Rehabilitacji w Opolu, ul. Mickiewicza 5.

Skarbonki na jałmużnę wielkopostną można zabrać ze stolika znajdującego się z tyłu świątyni.