Wielkopostna modlitwa.

01 III 2009 r.

Wielki Post to czas szczególny, to czas modlitwy postu i jałmużny, to czas, który wymaga od nas zaangażowania się, ale zaangażowania się sercem.

Jednym z wyrazów naszego wielkopostnego zaangażowania się jest uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej wywodzi się z Jerozolimy. Z czasem w każdym kościele zaczęto umieszczać stacje męki Pańskiej. Na tej drodze jesteśmy z Jezusem złączeni przez krzyż. Krzyże naszego życia kładziemy na krzyż Chrystusa. Jego cierpienia i nasze chcemy złożyć Bogu.
Inną formą modlitwy i rozpamiętywania męki Pańskiej są Gorzkie Żale. To typowo polskie nabożeństwo pasyjne połączone jest z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Początki tego nabożeństwa sięgają XVIII w. - po raz pierwszy odprawiono je w 1707 r.

Wszystkich zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:
Gorzkie Żale - niedziele godz. 17:00
Droga krzyżowa - piątek 16:00 dla dzieci, 17:00 z wypominkami; (kandydaci do bierzmowania - czwartek 18:30).