Kolędnicy Misyjni

06 I 2013 r.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przed kościołem parafialnym można było spotkać Kolędników Misyjnych. Po przez śpiew kolęd i piękne stroje zbierali oni ofiary na potrzeby misji. Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli. W Polsce po raz pierwszy kolędnicy misyjni wyruszyli w 1993 roku z inicjatywy centrali krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafialnych grup i stowarzyszeń. Wszystkim zaangażowanym w przegotowanie kolędników misyjnych i ich stroi z serca dziękujemy. Bóg zapłać!

x.S