Remont organów....

16 IV 2008 r.

Organy znajdujące się w naszym kościele to instrument który został zbudowany na przestrzeni 1839 (prospekt organowy, aut. Moritz Robert Moeller) i 1929 roku (instrument zbudowany przez firmę organmistrzowską Rieger). Nasz instrument to organy pneumatyczne, o systemie rurkowym napełniającym wiatrownice stożkowe. Na przestrzeni lat instrument ten uległ zużyciu, widoczne były usterki i zakłócenia co uniemożliwiało pełne wykorzystanie instrumentu, a brak jego naprawy powodowałby nieproporcjonalnie większe zniszczenia i wzrosty kosztów. Podjęto zatem decyzję o dokonaniu renowacji.
Remont obejmuje:
- montaż nowej dmuchawy
- gruntowna renowacja miechów
- remont regulatorów wlotu powietrza
- uszczelnianie przewodów powietrznych
- impregnacja drewnianych elementów środkami owadobójczymi
- remont klawiatury manuałowej i pedału - wymiana ofilcowania, okaszmirowanie, likwidacja luzów, montaż nowych nakładek
- naprawa szafy organowej i wiatrownic,
- remont prospektu i całego korpusu organów z nowymi piszczałkami cynowymi przedniego prospektu, oraz całkowita wymiana 9-ciu głosów drewnianych z kapitalnym remontem pozostałych.

Koszt takiej operacji przekroczy kwotę 230 000 zł. Wszystkim ludziom dobrej woli za ofiarność składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ !!! Prosimy o modlitwę aby z Bożą pomocą udało się pomyślnie ukończyć to dzieło.