Nabożeństwo Fatimskie

13 V 2008 r.

W niedzielę 13 maja 1917 r. w wspaniały słoneczny dzień trójka dzieci zabrawszy swoje owce wyrusza do doliny Cova da Iria. Nagle zobaczyły światłość, jakby błyskawice a potem zobaczyły nad dębem Panią w białych szatach lśniących jaśniej niż słońce. dopiero potem dzieci zrozumiały że to Matka Boga zaprasza ich co miesiąc na spotkanie.

My wzorem dzieci pragniemy w tym roku także spotykać sie co miesiąc 13-go na modlitwie. Pierwsze takie spotkanie modlitewne połączone z rozważaniem tajemnic pierwszego objawienia NMP w Fatimie i modlitwą różańcową mamy już za sobą. Po nabożeństwie odprawiona została uroczysta Msza św. ku czci NMP z Fatimy a modliliśmy sie także o beatyfikacje papieża Jana Pawła II, jako że 13 maja to także rocznica zamachu na Jego życie.