Tu jesteś » Ogłoszenia

XXXII Niedziela Zwykła

10 XI 2019 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby diecezji i seminarium duchownego w Opolu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • W dzisiejszą niedzielę (10.11) z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy 11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie». Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan w Sudanie będzie zbiórka do puszek.
  • W poniedziałek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Z tej okazji o godz. 10.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, w 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy, aby na ten dzień wywiesić flagi narodowe.
  • W poniedziałek zapraszamy na spotkanie wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. O godz. 18.00 Msza św. w kościele parafialnym, następnie spotkanie w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • Zapraszamy do kościoła na spotkanie dzieci pierwszokomunijne ze SP 20 i innych szkół we wtorek o godz. 16.15.
  • Zapraszamy do kościoła na spotkanie dzieci pierwszokomunijne ze SP 12 w środę o godz. 16.15.
  • W piątek (15.11) od godz. 19.00 zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia do naszego parafialnego kościoła.
  • W sobotę od godz. 17.00 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W zakrystii jest dostępny Gość Niedzielny w cenie 6 zł.
  • W gablocie i na stronie internetowej jest informacja o spotkaniach dla kandydatów do bierzmowania.
  • Nauki przedmałżeńskie odbędą się od dnia 18 listopada o godz. 18.30 w parafii Ducha św. na osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza na 36. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę z okazji święta patronalnego św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Pielgrzymka odbędzie się 16 i 17 listopada.
  • Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny prowadzi na terenie naszego powiatu akcję pomocy dla rodaków na Kresach. Akcja polega na zbiórce paczek żywnościowych, które członkowie stowarzyszenia zawiozą Polakom mieszkającym na Litwie. Chcemy wspólnie pokazać Polakom na Kresach że o nich pamiętamy i jesteśmy jednym narodem ponad granicami. Lista produktów wchodzących w skład paczki znajduje się w gablocie. Produkty będą zbierane w niedzielę 24 listopada po Mszach świętych.
  • Zachęcamy dorosłych i młodzież na wybranie się do kina na film pt. Nieplanowane. Amerykańska produkcja opowiada o najbardziej polaryzującym temacie naszych czasów. Polecamy szczególnie ten film. Można go zobaczyć w kinach w naszym mieście, np. w Koźlu wyświetlany jest o godz. 20.00.

W tym tygodniu do wieczności odeszli

10 XI 2019 r.

† Stanisław Kleśta (l.71) z Wrocławia; † Wanda Nowak (l.73) z ul. Konopnickiej; † Stanisława Górniak (l.75) z ul. Piastowskiej; † Danuta Kunert (l.67) z ul. Klonowej, pogrzeb w środę (13.11) o godz. 10.00; † Bruno Kosak (l.83) z ul. Skłodowskiej, pogrzeb w piątek godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie...