Tu jesteś » O parafii » Duszpasterze

Kapłani w parafii:

proboszcz:

ks. Marek Biernat, mgr-lic., ur. 5.04.1973r. w Nysie, święcenia kapłańskie 22.05.1999r. w Opolu, proboszczem ustanowiony 28.08.2013r., tel. 77 480 13 31.

wikariusze:

ks. Adam Gromada, ks. Kacper Józefczyk

rezydent:

ks. Joachim Solga, ks. Ryszard Kościelny, ks. Paweł Dubowik

Z parafii pochodzą:

kapłani:

ks. Bronisław Łabuda, ks. Wincenty Leppich MSF, ks. Erhard Heinrich, ks. Antoni Komor, ks. Czesław Kwiatkowski, ks. Wilhelm Schiwon, ks. Helmut Ludwig Börner, ks. Leopold Kuźnik SVD, ks. Michał Wacek, ks. Marek Pawlica, ks. Mirosław Wróbel, ks. Dariusz Gąska, ks. Bogdan Zientara, ks. Jan Bujak, ks. Jerzy Pawlik, ks. Rafał Rusin.

siostry zakonne:

s. Celina Walosz, s. Georgia Juraszek, s. Caritas Durkacz, s. Barbara Rogula, s. Jecenta Wacław, s. Witolda Mierzwińska, s. Zygmunta Alicja Płachtyna ABMV, s. Wincecja Krajczyk, s. Anna Krajczyk CSFN, s. Anna Jachimek, s. Ewa Jachimek, s. Justyna Kręcichwost OCPA.

Kapłani po 1945:

proboszczowie:

ks. Johan Breitkopf, ks. Jerzy Heisig, ks. Józef Sewera, ks. Dominik Pyka, ks. Ludwik Rutyna, ks. Alfons Schubert, ks. Janusz Iwańczuk.

wikariusze:

ks. Ignacy Lape, ks. Wacław Szetelnicki, ks. Józef Rygiel, ks. Roman Płachetka, ks. Edward Figura, ks. Franciszek Moszyński, ks. Kazimierz Grabowiecki, ks. Ludwik Zettelmann, ks. Jan Ploch, ks. Józef Piszczan, ks. Józef Swolany, ks. Mieczysław Zaręba, ks. Hubert Mikołajec, ks. Józef Szwarc, ks. Jan Szymała, ks. Karol Lelonek, ks. Stanisław Dutka, ks. Kazimierz Kwiatkowski, ks. Hubert Borycka, ks. Eugeniusz Stercuła, ks. Zdzisław Kozak, ks, Ryszard Serafin, ks. Damian Bryś, ks. Tadeusz Stonoga, ks. Joachim Kurek, ks. Jan Żmuda, ks. Antoni Matysek, ks. Janusz Torbus, ks. Bolesław Szymański, ks. Marian Pleśniak, ks. Jerzy Koziński, ks. Józef Adamski, ks. Franciszek Grabelus, ks. Alfred Waindok, ks. Bernard Joszko, ks. Konrad Barysz, ks. Michał Przyszlak, ks. Jan Bejnar, ks. Edward Cichoń, ks. Marian Maślanka, ks. Jacek Biernat, ks. Werner Skworcz, ks. Andrzej Jucha, ks. Zbigniew Osadnik, ks. Aleksander Kawa, ks. Alojzy Piechota, ks. Jacek Woźnica, ks. Joachim Woźny, ks. Wolfgang Jośko, ks. Edward Matusz, ks. Norbert Nowotny, ks. Roman Halupczok, ks. Robert Ploch, ks. Andrzej Walczak, ks. Sławomir Pawiński, ks. Marek Lewandowski, ks. Henryk Czupała, ks. Jerzy Waindzoch, ks. Jarosław Krężel, ks. Andrzej Czekański, ks. Reneusz Krawczyk, ks. Krzysztof Faber, ks. Krzysztof Rusinek, ks. Rafał Cudok, ks. Krzysztof Romański, ks. Marcin Utzig, ks. Sławomir Krawczyk, ks. Damian Ostrowski, ks. Janusz Sobiś, ks. Witold Knop, ks. Tomasz Fortalski, ks. Bartosz Radecki, ks. Henryk Waindzoch, ks. Łukasz Szuster, ks. Marcin Patycki.

diakoni

ks. Daniel Litwin, ks. Paweł Knop