Tu jesteś » Wspólnoty parafialne » Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Ognisko przy parafii Św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu

Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela (Mt 19, 6)

Opiekun: ks. Paweł Dubowik

Spotkania ponadparafialnej wspólnoty odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca i rozpoczynają się o 18.00 Mszą św. w intencji ratowania małżeństw, a po Mszy św. ma miejsce spotkanie w salce katechetycznej.

Wspólnota w naszej parafii powstała 25 stycznia 2014r i funkcjonuje jako Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej, stanowiąc jedno z oddziałów WTM "Sychar" w Polsce.

Charyzmatem i celem działalności Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując aktywnie z Jezusem Chrystusem - Bogiem, w każdej sytuacji nawet, po ludzku patrząc beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet, jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo - Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem - trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji.

Bliższe informacje można znaleźć na stronie: www.kryzys.org/viewtopic.php?t=10487 lub: sychar.org/ogniska